52 3554249 601 637 024

Weterynarz Inowrocław : zapalenie żołądka

Biegaławet -

Anna Biegała weterynarz inowrocław Wojska Polskiego : zapalenie żoładka to choroba przebiegająca z upośledzeniem funkcji trawiennych przewodu pokarmowego. W żołądku produkowany jest kwas solny i enzymy potrzebne do rozpoczęcia procesu trawienia tłuszczu i białek. Przyczyny zapalenia żołądka to najczęściej:

nieodpowiedni pokarm

pasożyty

ciała obce

bakterie

choroby zakaźne.

Objawy choroby to wymioty, gorączka, osowiałość, odwodnienie, niechęć do pobierania pokarmu i płynów. Przy ostrym przebiegu dołącza się bolesność brzucha. Objawy rozwijają się często bardzo szybko. Rozpoznanie zapalenia żołądka wymaga wykluczenia wielu innych chorób. Wymioty występują też przy innych przypadłościach naszych podopiecznych. Nawet najlepszy weterynarz musi wykonać badania dodatkowe żeby móc rozpoznać chorobę i prawidłowo ją leczyć.

W naszej przychodni weterynaryjnej przy Wojska Polskiego w Inowrocławiu wykonujemy badanie krwi, które pozwala wykryć zaburzenia funkcji wątroby i nerek. USG i rentgen są pomocne przy podejrzeniu ciał obcych, wgłobień, niedrożności czy nowotworów. Badanie kału informuje o zarobaczeniu pieska czy kotka.

Leczenie rozpoczyna się od uzupełnienia płynów. Stosujemy kroplówki z roztworów wieloelektrolitowych, glukozę. W celu zatrzymania wymiotów podajemy leki przeciwwymiotne. Przy podejrzenie etiologii bakteryjnej stosujemy antybiotyki. W celu ochrony naturalnej mikroflory przewodu pokarmowego zalecamy probiotyki. Kiedy w badaniu USG lub RTG wykryjemy ciało obce konieczna bywa operacja. Odpowiednia dieta pozwala szybciej powrócić do zdrowia. Powinien to być pokarm lekkostrawny i niskotłuszczowy.

lekarz weterynarii Anna Biegała weterynarz inowrocław Wojska Polskiego

specjalista chorób psów i kotów

lekarz weterynarii Tomasz Biegała weterynarz inowrocław Wojska Polskiego

specjalista chirurg

Posted on mar 01, 2019